افزایش حملات سایبری به منابع اطلاعاتی وزارت خارجه روسیه

به گزارش تایمر سرگرمی، وزارت خارجه روسیه اظهار داشت ، اخیراً تعداد حملات سایبری به منابع اطلاعاتی این وزارتخانه افزایش یافته که بیشتر در جهت استفاده توسط شرکت های وابسته به کمپانی های اروپایی و آمریکایی بوده و تمامی آنها دفع شده است.

افزایش حملات سایبری به منابع اطلاعاتی وزارت خارجه روسیه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که این اواخر تعداد حملات سایبری به منابع این وزارت خانه، از جمله برای استفاده زیرمجموعه های شرکت های آمریکایی افزایش قابل توجهی یافته است.

در بیانیه منتشره در این باره آمده است: منابع اطلاعاتی وزارت امور خارجه روسیه دائماً در معرض حملات سایبری، به منظور استفاده از آنها برای شرکت های وابسته به کامپانی های اروپایی، آمریکایی و شرکت های هلدینگ آسیایی قرار می گیرند و این اواخر تعداد موارد مربوط به کوشش برای دسترسی غیرقانونی به پورتال اینترنتی وزارت خارجه افزایش قابل توجهی یافته است.

در وزارت خارجه روسیه شرح داده شده که تمامی این حملات سایبری با موفقیت و با یاری تجهیزات تأمین امنیت این وزارتخانه دفع شده اند و تأثیر مخربی بر هماهنگی و ارتباط سایت رسمی وزارت امور خارجه و نمایندگی های آن در سایر کشورها بوجود نیامده است.

در اواسط ماه مارس نیز دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز گفته بود که تعداد حملات سایبری به منابع اطلاعاتی کرملین به مراتب بیشتر از گذشته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1581

به "افزایش حملات سایبری به منابع اطلاعاتی وزارت خارجه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حملات سایبری به منابع اطلاعاتی وزارت خارجه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید