آزادی 5 زندانی اردنی در سوریه به دستور اسد

مقامات اردنی از آزادی پنج نفر از شهروندان اردنی بازداشت شده در سوریه به دستور بشار اسد رئیس جمهور این کشور خبر دادند.

آزادی 5 زندانی اردنی در سوریه به دستور اسد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، طارق خوری نماینده مجلس اردن یکشنبه شب در سخنانی گفت که دولت سوریه پنج نفر از شهروندان اردنی را که در سوریه بازداشت بودند، آزاد کرده است.

به نوشته پایگاه خبری شبکه روسیا الیوم، این نماینده اردنی تأکید کرد که این پنج نفر به دستور بشار اسد رئیس جمهور سوریه آزاد شده اند.

خوری گفت که فراس سمیح نایف صلاح، عبدالله ریاض محمود المغربی، عمیر مراد زاعور الشرفات، محمد فوزی یوسف جمعه و نجیب عبدالمجید عیسی سویطی اسامی پنج نفری است که آزاد شده اند.

روابط اَمّان و دمشق در ماه های اخیر روندی پرشتاب گرفته تا حدی که از دیدگاه کارشناسان سیاسی راه بازگشت روابط دو کشور به قبل از حوادت سال 2011، تقریبا هموار شده است.

اردن از ابتدای سال جاری میلادی سطح روابط دیپلماتیک خود با دمشق را ارتقا داد و یک دیپلمات را به عنوان کاردار سفارت اردن در دمشق تعیین کرد.

همسو با اقدامات دیپلماتیک، گذرگاه جابر-نصیب در مرز اردن و سوریه پس از گذشت سال تعطیلی، بازگشایی شد. این گذرگاه در سه سال گذشته بنا به دلایل امنیتی تعطیل شده بود که خسارت زیادی به تجارت اردن وارد آمد.

افتتاح این گذرگاه، ایده اتکای متقابل اردن و سوریه و نیاز دو کشور به وجود شاهراه مبادلات تجاری پس از گذشت چند سال وقفه در واردات و صادرات از طریق این گذرگاه را تقویت کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 303

به "آزادی 5 زندانی اردنی در سوریه به دستور اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی 5 زندانی اردنی در سوریه به دستور اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید